Szörnyű tömeges kivégzések nyomaira bukkantak, ahol számos gyermek életét oltották ki. A kutatók maradványokat találtak, amelyek a tragédia szomorú tanúi.

A bugaci Aranymonostornál zajló ásatás újabb lenyűgöző felfedezéseket tárt fel – számolt be dr. Rosta Szabolcs, a Kecskeméti Katona József Múzeum igazgatója és a feltárás régészeti vezetője. A legfrissebb leletek között hat gyermekáldozat, 14 és 18 év közötti fiatal maradványai bukkantak fel, akik a Homokhátság egykori szakrális, gazdasági és kereskedelmi központjában éltek. A kutatók feltételezése szerint e fiatalok a mongol invázió áldozataivá váltak 1241 nyarán.

Az erődített monostorból tartották szemmel a környéket

Az idei év során világossá vált, amit eddig is sejtettünk: a mongolok nyílt harcban hódították meg a települést. A mongol katonák brutálisan végeztek a védtelen nőkkel és gyerekekkel, majd a megerősített monostorokban állították fel bázisukat. Ez a tény azt is alátámasztja, hogy a várakozásokkal ellentétben nem érezték magukat teljesen biztonságban, ezért választották a védett monostorok rejtekét, ahonnan folyamatosan figyelemmel kísérték a környezetet – mondta el a feltárás vezető régésze.

Related posts