Számos FBI-ügynök, aki Donald Trump ellen nyomozott, elveszítheti állását, miközben az ügyészségen is felgyorsult a politikai tisztogatás folyamata.

Trump megbízott helyettes főügyésze azonnali hatállyal menesztette azokat a főügyészeket, akik a Capitolium január 6-i ostroma ügyében nyomoztak. Emil Bove 30 ügyészt rúgott ki a washingtoni főügyészségről, akikről mellékesen azt állítja, hogy a felvételük eleve a Biden-adminisztráció felforgató akciója volt.

McHenry, a megbízott főügyész a hét elején már elbocsátotta annak az ügyészi csapatnak a tagjait, akik vádat emeltek Trump ellen. Eközben az FBI a Trump elleni és a Capitoliumi zavargások nyomozásában résztvevő nyomozók tömeges kirúgását fontolgatja. Brian Driscoll megbízott igazgató arra utasította a vezetőséget, hogy készítsenek listát azokról ezekről a nyomozókról - ez a lépés több száz, de akár ezer nyomozó kirúgásásához is vezethet.

Trump kinevezettjeinek célkeresztjében vannak azok a szövetségi alkalmazottak is, akik részt vettek a korábbi Trump-ellenes nyomozásokban. A tervek szerint több száz FBI-nyomozót és tisztviselőt bocsátanak el, akik a 2020-as választások eredményeinek megkérdőjelezésével, illetve a Mar-a-Lago birtokon talált titkos dokumentumokkal kapcsolatos nyomozásokban működtek közre.

A tizenkét napja hivatalban lévő amerikai elnök határozottan cáfolta, hogy közvetlenül ő irányította volna a tisztogatásokat, de nem titkolja, hogy kedvezően szemléli a történéseket. "Ott vannak olyan emberek, akikről tudjuk, hogy nem éppen a legjobbak... Nem én döntöttem, de ha úgy érzik, hogy bizonyosakat el kell bocsátani, az számomra teljesen elfogadható" - mondta Trump a Fehér Házban tartott sajtótájékoztatón.

Trump a múlt héten kegyelmet hirdetett ki, amely több mint 1500 emberre terjed ki, akik részt vettek a január 6-i eseményekben, beleértve az erőszakos cselekmények elkövetőit is.

Related posts