Egy újpesti fociultra életében váratlan fordulat következett be: a postásból multimilliomos lett! A mindennapi rutin mellett felfedezte a lehetőségeket, és egyedi üzleti ötletekkel robbant be a siker világába. Az eddigi életét teljesen megváltoztató kalan

Bokros Gábor, aki egykoron levélkihordóként kezdte pályafutását, mára igazi üzleti mogul lett. Karrierje a hírhedt Hős utcából indult, ahol a nehézségek és kihívások formálták személyiségét. Ma már több száz millió forintot érő vállalkozásának köszönhetően a siker szimbólumává vált.

Bokros Gábor, a postásból multimilliomossá vált vállalkozó, egy igazán inspiráló történettel büszkélkedhet. A semmiből építette fel szolgáltatócégét, amely mára több száz millió forintot ér. Vagyonát a saját eszének és rugalmasságának köszönheti. "Lehet, hogy a postásodat kedveled, és elbeszélgetsz vele, de a társadalom gyakran lenézi ezt a szakmát, és ez nem újkeletű jelenség. Sokak számára meglepő volt, hogy érettségivel rendelkező fiatal miért választja a postás pályát" - osztotta meg tapasztalatait a forbes.hu-nak. Gábor, aki a hírhedt Hős utcában nőtt fel, 1998-ban lépett be a Magyar Postához, ahol a bruttó 41 500 forintos fizetése akkoriban kiemelkedett a kézbesítők körében. Az ügyfelek bőkezűsége, különösen az olyan forgalmas irodákban, ahol napi több mint 100 küldemény érkezett, szintén hozzájárult a jövedelméhez. "Ezeken a járatokon nem hibázhattál, a precizitás elengedhetetlen volt" - tette hozzá Gábor, aki nemcsak a munkáját, hanem a lehetőségeit is maximálisan kihasználta.

Húsz évvel ezelőtt, az Istenhegyi út 18. szám alatt egy ingatlanokkal foglalkozó vállalkozás működött. A postás, Gábor, mindennap látta, hogy a recepción rengeteg levél halmozódik fel, várva a sorsukra. Egy nap megkérdezte a cég vezetőjét, hogy ha már úgyis visszatér a postára, nem lenne-e hasznos, ha magával vinné a várakozó leveleket. A vezető azonnal rábólintott, hiszen abban az időben a postai ügyintézés sokszor több órás sorban állást jelentett, amit senki sem szeretett. A cégek számára a postára járás egy kötelező, de nem éppen népszerű tevékenység volt.

A cég vezetője maga mondta, nem kérheti ezt ingyen. Adott neki valamennyi borravalót. Egy hónap múlva megduplázta, majd megnégyszerezte a jattot. Akkor költözött be az épületbe egy reklámügynökség. Oda már Gábor ment be, hogy sziasztok, én vagyok a postázó! Először nem értették, de belementek. Az első postázásért 5000 forintot kapott, amiből hamar 20 ezer lett. Szaladtak az évek, Gábor fizetése 2016-ban bruttó 200 ezer volt. Ekkorra viszont már egyre több ügyfele volt a postázó bizniszének. Döntenie kellett, hogy saját útra lép-e. Vállalkozókból, nagy cégek vezetőiből, hírességekből épült a kapcsolati tőkéje. Mindenkivel szót értett.

Javában postásként dolgoztam, amikor 2009-ben úgy döntöttem, megalapítom a saját vállalkozásomat. Az egyik irodaházban, ahol most is ülünk, már cégként kötöttem meg a szerződéseket a bérlőkkel. Reggelente postás voltam, délután pedig futárként tevékenykedtem. Újpest szurkolójaként rendszeresen kijártam a Megyeri úti mérkőzésekre, és az egyik ultra csoport tagjaként éltem a foci iránti szenvedélyemet. Gáborban a döntés, hogy vállalkozóvá válik, talán már jóval korábban megszületett, mint ahogy azt kimondta. Huszonkét év után végül búcsút intett a Postának, hogy új kalandok felé vegye az irányt.

A Posta számára beragadni olyan érzés volt, amit el akartam kerülni. Tudtam, hogy többre vagyok képes, és éreztem, hogy ez a helyzet nagyszerű lehetőség lehet a számomra. Bár a saját cégem beindult, az előttem álló menedzsment kihívásokra nem voltak konkrét példák. Keresgéltem a tartalékokat, B opciókat és a biztosítékokat, ezért csatlakoztam egy pályázatíró céghez értékesítőként. A munka jól alakult, sőt, Zuglóban készpénzes vásárlással sikerült szereznem egy 46 négyzetméteres lakást. De a saját vállalkozásom is egyre inkább követelte az időmet és a figyelmemet, hiszen a teljes munkaidőmre szüksége volt. 2017 tavaszán, amikor az egyik ügyvédi iroda, akinek a postázását végeztem, megkeresett azzal, hogy takarítót keres, azonnal rávágtam, hogy ezzel is foglalkozunk, és meg fogom oldani. "Olyan feladatot soha nem vállalunk el, amelyről tudom, hogy nem tudjuk megoldani. De ha csupán egy százaléknyi esélyt látok a sikerre, akkor bátran belevágok."

Öltönyös férfiak és agrármérnökök társaságában nem érezte magát kényelmetlenül. Amikor pedig aláírta a megállapodást az Adidas-szal, világossá vált számára, hogy nincs szükség B opciókra, mellékes munkákra vagy felesleges elfoglaltságokra. Az Adidas szerződés nem csupán a nagy üzletről szólt, de lehetőséget adott arra, hogy valami kézzelfoghatót mutathasson a későbbi ügyfeleknek, így valóban megtérült a befektetés. A postai küldemények szerepe ekkorra már csökkent, és a takarítás kezdett egyre nagyobb teret nyerni.

A 2017-es év végén a cég forgalma 3-4 millió forint körül alakult, de hat évvel később már rekordot döntöttek, hiszen elérték a 405,8 milliós forgalmat, amelyhez 60,6 milliós profit társult. Jelenleg havonta körülbelül 100 embernek biztosítanak munkát, s ennek 90%-a a saját állományból kerül ki. A bevételük 85%-át a takarítás adja, és a COVID-19 járvány idején vezették be az ózonos fertőtlenítési szolgáltatást is. Gábornak bőven voltak kihívások, amikor sürgősen kellett összeszerveznie a csapatot egy-egy feladatra. Az új kihívások elől sosem tért el, előfordult, hogy az esti műszakba is besegített. Ma már ők felelnek a Decathlon takarításáért, több Starbucks egység tisztaságáért, valamint szobalányokat biztosítanak a budapesti Corinthia Hotel számára, és a Vileda reklamációkezelő vonala is az ő irányításuk alatt működik. Gábor filozófiája szerint: "Ha három problémát megoldunk egy megrendelő számára, az a legjobb, amit csak tehetünk."

Related posts