Különleges felvételek érkeztek a Hold közvetlen közeléből!

Lenyűgöző felvételeket osztott meg a Hold körüli pályájáról a Firefly Aerospace által kifejlesztett Blue Ghost holdszondája, amely napokon belül megérkezhet az égitestre.
A küldetés Floridából, a NASA Kennedy Űrállomásáról indult idén januárban. A SpaceX Falcon 9 rakétával felbocsátott Blue Ghost Holdra szálló egység, valamint egy japán Holdra szálló egység a NASA tíz eszközét szállítja, melyekkel az űrhivatal a holdi felszín alatti fúrási technológiát, a regolitminta-gyűjtést, a globális navigációs műholdrendszert, a sugárzástűrő számítástechnikát és a holdi por csökkentésére szolgáló módszereket akarja vizsgálni.
A japán űrszonda várhatóan csak késő tavasszal, valószínűleg május vagy június környékén érkezik meg, míg a Blue Ghost küldetése gyorsabb tempót diktál, és már március elején elérheti a Hold északi területét, a Mare Crisium medencét.
A küldetés különlegessége, hogy a szonda megfelelő adatkapcsolattal és képrögzítő eszközökkel rendelkezik ahhoz, hogy eddig sosem látott, parádés videókat küldjön még a küldetés ideje alatt. A cég által az X-en és YouTube-on megosztott másfél perces videón mindössze 100 kilométeres távolságból látható a Hold felszíne.
Ha a landolás sikeres, a szonda 1 holdi napig, azaz 14 földi napon át képes adatokat gyűjteni a hold felszínén. Ez az időszak addig tart, amíg a napelemek által működtetett leszállóegységet be nem borítja a holdi éjszaka sötétje.