Orbán Viktor a Tucker Carlson által szervezett csúcstalálkozón figyelmeztetett arra, hogy az ukrajnai konfliktus könnyen Európa Afganisztánjává alakulhat. Az esemény során a miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a háború következményei messze túlmutatnak a ha

A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a baloldali politikai vezetők Európa-szerte úgy vélték, hogy a migránsok befogadása révén élénkebb és boldogabb közösségek alakulhatnak ki.

"A baloldalt gúnyt űzött belőlünk. Most az Egyesült Államok elnöke ugyanazt mondja, amit mi"

- szögezte le a Hetek információi szerint Orbán Viktor, aki nevetve jegyezte meg, hogy ő "fasiszta, középkori, feudalista, keresztény radikális" férfinek számít ezen oldal szemében. Kijelentette, egyszerűen új összeesküvés-elméleteket kell kitalálniuk, mert a régiek már igaznak bizonyultak. Ez alatt azt értette, hogy az Egyesült Államok az adófizetők pénzét arra használta, hogy az ideológiájukat terjesszék világszerte. "Ugyanez történik Brüsszellel is. Ez a globális, liberális deep state" - jelentette ki.

Orbán hangsúlyozta, hogy a terrorizmus nem volt része a nyugati életformának a migrációs krízis előtt. Azok számára, akik korábban támogatták a migrációt, a Willkommenskultur mára már egy negatív konnotációjú kifejezéssé változott.

Gazdaságilag a miniszterelnök szerint az EU nem mondható sikertörténetnek. Korábban létezett egy jól működő német és európai gazdaság, többek között az olcsó orosz energiának köszönhetően, de most, hogy elszigeteltük magunkat az olcsó energiától, nincs stratégiánk az európai gazdaság jövőjére - mutatott rá.

"Ha egy nemzet nem hajlandó kiállni saját érdekeiért és küzdeni a jövőjéért, akkor nem érdemli meg, hogy bármilyen külső támogatást kapjon."

- hangsúlyozta a miniszterelnök, aki úgy véli, sürgető szükség van arra, hogy megoldásokat találjunk és konszenzusra jussunk az Egyesült Államokkal. Kiemelte, hogy Donald Trump már jelentős mértékben átalakította a nyugati világot a migráció, a háborúk, a genderkérdések és a Zöld Megállapodás vonatkozásában.

Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy Európát jelenleg bürokraták vezetik, akik kivették az irányítást a miniszterelnökök kezéből.

"Jelenleg arra törekszem, hogy megállapodásokat alakítsak ki az Egyesült Államokkal, és olyan gazdasági stratégiát dolgozzak ki, amely lehetővé teszi számunkra a túlélést, függetlenül attól, mi történik az Európai Unióval."

- tette világossá a miniszterelnök. A Draghi-jelentéssel kapcsolatban kijelentette, úgy látja, ha három éven belül nem tesz lépéseket, az EU gazdaságának annyi, hiszen az energiaárak túl magasak.

Az éghajlatváltozás ügyében kifejtette, hogy ha valóban hatékony megoldásokat keresünk egy globális kihívásra, nem támaszkodhatunk folyamatosan a vállalatokra. Véleménye szerint a Green Deal egyfajta öngyilkosságot jelentene az Európai Unió számára.

Orbán hangsúlyozta, hogy szerinte az Európai Uniónak a blokkosodás helyett a kapcsolatok erősítésére és a konnektivitás fejlesztésére kellene fókuszálnia.

Az orosz-ukrán konfliktusra vonatkozóan, az őt ért kritikákra reagálva határozottan elutasította azt a vádaskodást, miszerint Putyin irányítása alatt állna.

"Nem a putyinista nézeteket képviselem, hanem a magyar értékek és érdekek mellett állok ki!"

- fogalmazott, hangsúlyozva, hogy függetlenül attól, milyen is volt Oroszország és Magyarország múltja, az ő véleménye szerint ezt a kérdést a történészekre kell bízni. "Ez eddig jól működött" - emelte ki a miniszterelnök.

Rámutatott, hogy véleménye szerint a konfliktus nem csupán Ukrajna sorsáról szól, hanem a NATO terjeszkedésének tágabb kontextusáról. A Nyugat taktikája pedig abban áll, hogy a harcokat minél tovább elhúzza, ameddig csak lehetséges.

"Ez a konfliktus akár Európa saját Afganisztánjává is alakulhat, egy soha véget nem érő háborúvá."

"Beszéde végén Orbán Viktor figyelmeztette hallgatóságát."

„Az erős emberek békét hoznak létre, míg a gyengék háborúba taszítanak” – hangsúlyozta. Csak kevesen kívánják igazán a békét, ezek között található a Vatikán, Szlovákia és Magyarország is. Beszédét azzal fejezte be, hogy „az erős emberek képesek a béke megteremtésére, míg a gyengék a háború szítói.”

Related posts