A mikrobiom olyan mikroorganizmusok összessége, amelyek különböző élőhelyeken, például az emberi testben, a talajban vagy a vízben élnek. Ezek a mikroszkopikus élőlények, mint baktériumok, vírusok, gombák és protozoonok, jelentős hatással vannak az ökoszi
Az utóbbi évek orvostudományának egyik legérdekesebb felfedezése, hogy a bennünket körülvevő és belőlünk táplálkozó mikroorganizmusok összessége, azaz a mikrobiom, jelentős hatással van egészségi állapotunkra és a különböző betegségek kialakulására. Ezen a téren azonban sok a homályos terület: számos tényező marad ismeretlen vagy éppen ellenkezőleg, túlzottan eltúlzott jelentőséggel bír. E kihívásokra reagálva a Szent Balázs Alapítvány úgy döntött, hogy a 2025-ös magyar nyelvű multidiszciplináris konferenciájuk középpontjába az ember és a vele együtt élő mikroorganizmusok összetett viszonyát helyezik. A szervezők célja, hogy a legfrissebb kutatások tükrében alaposan feltérképezzék ezt a kiemelkedően fontos és aktuális témát.
A február 21-23. között megrendezésre kerülő háromnapos konferencia helyszíne, akárcsak az előző hasonló események, a marosvásárhelyi Kultúrpalota lesz.
A konferencia lebonyolítása az erdélyi magyar együttműködés keretein belül garantálná a szakmai színvonalat és a magas minőséget. A rendezvény szervezését a Szent Balázs Alapítvány, a Marosvásárhelyi Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány- és Technológiai Egyetem magyar nyelvű oktatási programja, a Marosvásárhelyi Magyar Diákszövetség és a Studium Prospero Alapítvány vállalja magára.
A regisztráció január végén kezdődik, és az ezzel kapcsolatos részletek az alapítvány Facebook-oldalán, valamint hivatalos weboldalán lesznek elérhetők: https://fb.me/e/57GWVMX36. Itt az érdeklődők könnyedén rátalálhatnak az előadók bemutatkozásaira, melyek folyamatosan frissülnek újabb nevekkel. "Minden héten újabb előadók írásait tesszük közzé" - nyilatkozta dr. Szabó Mónika, a Szent Balázs Alapítvány elnöke az érdeklődők számára.