A bizalom mértéke az emberi kapcsolatokban kulcsfontosságú kérdés. Mennyire tudunk egymásra támaszkodni, és milyen mélységben osztjuk meg érzéseinket, gondolatainkat? A Krónika Online cikkében ezt a témát járják körül, felfedve a bizalom építésének és fen

A fiatalok körében megfigyelhető magasabb bizalmi szint az optimizmus, a nyitottság és a globális kapcsolatok szélesedésének tükröződése lehet. Ezzel szemben az idősebb generációk bizalma főként az évtizedek alatt felhalmozott tapasztalatokra és a társadalmi normákhoz való alkalmazkodásra támaszkodik.
A 2023-as EU-s adatok a bizalom terén széles spektrumot tárnak elénk. Az átlagos bizalmi szint 5,8, de a különböző országok és korcsoportok közötti eltérések világosan jelzik, hogy a társadalmi kohézió és a bizalom megerősítése milyen lényeges feladat. Ezek az eredmények értékes információkat kínálnak a döntéshozók számára, lehetővé téve számukra, hogy célzott lépéseket tegyenek a társadalmi bizalom növelése érdekében. Ez pedig elengedhetetlen a fenntartható és befogadó társadalmak létrehozásához.