Mark Zuckerberg bejelentette, hogy a Facebook és az Instagram platformjain kevesebb figyelmet fordítanak a tényellenőrzésre, és inkább a "cenzúrázatlan" politikákra helyezik a hangsúlyt.

Az Apple beleegyezett egy megállapodásba a 2019 óta folyamatban lévő csoportos per kapcsán, amelyet több felhasználó indított azzal a váddal, hogy a Siri személyi asszisztens jogtalanul hallgatta meg a magánbeszélgetéseiket. A felek egy 95 millió dolláros (körülbelül 38 milliárd forint) kártérítési megállapodásról állapodtak meg, amelyet kedden terjesztettek elő egy kaliforniai szövetségi bíróság előtt. Az összeg kifizetése azonban még függ egy amerikai kerületi bíró jóváhagyásától.
A felperesek szerint a Siri időnként szándékukon kívül aktiválódott, és rögzítette a magánbeszélgetéseiket. Állításuk szerint az így gyűjtött adatokat hirdetők is megkapták, ami célzott reklámokban nyilvánult meg. Néhányan például Air Jordan cipőkről és Olive Garden éttermekről kaptak hirdetéseket, miután ezeket említették a készülék közelében.
A megállapodás értelmében azok az amerikai állampolgárok is jogosultak lehetnek a kártérítésre, akiknek 2014. szeptember 17. és 2024. december 31. között volt Siri-kompatibilis eszközük, például iPhone-juk vagy Apple Watchuk.
Az Apple tagadta a jogsértéseket, de a peren kívüli megegyezést elfogadta. A Siri körüli botrány azért robbant ki, mert 2014-ben a vállalat bevezette a "Hé, Siri" funkciót, amely állítólag a jogosulatlan lehallgatások alapjául szolgált.
Ez az eset nem egyedülálló jelenség: a Google ellen is indult hasonló per a vállalat Voice Assistant funkciójával kapcsolatban. Érdekes, hogy a felpereseket ugyanazok az ügyvédi irodák képviselik, mint az Apple ügyében.
A 95 millió dollár elsőre tetemes összegnek tűnhet, de az Apple számára ez mindössze kilenc órányi nyereséget jelent. A cég 2023-as pénzügyi évében ugyanis a nettó bevétele elérte a 93,74 milliárd dollárt.