A kijevi polgármester jelentős kedvezményt ajánlana fel Moszkvának.

Vitalij Klicsko véleménye szerint ideiglenesen ukrán területek átadása lenne szükséges a háború lezárása érdekében.
Vitalij Klicsko, Kijev polgármestere a BBC brit közszolgálati rádió pénteki hírmagazinjában kifejtette, hogy a történelem számos olyan példát nyújt, amelyek tükrözik az ilyen jellegű megoldások jelentőségét. Különösen említést érdemel Németország esete, amely a második világháború után két részre szakadva kezdte meg újraépítését. A Nyugat- és Kelet-Németország közötti egyesülés hosszú és bonyolult folyamat volt, de ma már a német állam ismét egységes és erős. Klicsko szerint ez a példa is azt mutatja, hogy a nehézségek ellenére a jövő mindig tartogathat reményt és lehetőséget a megújulásra.
Klicsko reagálva arra a felvetésre, miszerint az Egyesült Államok területi engedmények érdekében nyomást gyakorolna Ukrajnára, kifejtette: jelenleg számos párbeszéd és tárgyalás folyik, és...
A lehetséges forgatókönyvek között felmerül az is, hogy Ukrajna a béke megteremtése érdekében területi engedményekre kényszerülhet.
Az ukrán főváros polgármestere szerint ez nem lenne igazságos, de az átmeneti béke fejében ez a megoldás is szóba kerülhet. Válaszában Vitalij Klicsko kétszer is nyomatékosította azt a véleményét, hogy az ilyen áron elért béke csak átmeneti lehet. A polgármester ugyanakkor határozott nemmel válaszolt arra a kérdésre, hogy gyakran tárgyal-e erről Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel.
Arra a felvetésre, hogy az ország fővárosának vezetőjeként nem kellene-e őt is meghívni a rendezésről szóló tárgyalásokra, Klicsko úgy fogalmazott, hogy "Zelenszkij elnök nem így gondolja". Hozzátette: a háború lezárásáról szóló tárgyalások nem az ő, hanem Zelenszkij hatáskörébe tartoznak. Arra a kérdésre, hogy ha ő tárgyalhatna Donald Trump amerikai elnökkel, mit tenne másként, mint Zelenszkij, Vitalij Klicsko azt mondta:
Elsősorban szeretnék kifejezni a legmélyebb hálámat az Egyesült Államok számára, amiért Ukrajnának nyújtott jelentős katonai, pénzügyi és politikai segítségükkel hozzájárultak a stabilitásunk megőrzéséhez.
Klicsko nem adott egyértelmű választ arra a kérdésre, hogy véleménye szerint Zelenszkijnek kifejezőbben kellett volna-e megmutatnia a háláját. Ugyanakkor, utalva a Fehér Házban februárban zajlott nyilvános szóváltásra az amerikai és az ukrán elnök között, a polgármester azt hangsúlyozta, hogy a "politikai tartalmú párbeszédeket" nem a kamerák kereszttüzében kellene lebonyolítani.