Költészetünk Ünnepe - a művészetek találkozásának varázsa Az irodalom és a különböző művészeti ágak csodálatos összefonódása, ahol a szavak találkoznak a színekkel, a zenével és a mozgással. Ezen az ünnepen a költészet nem csupán szóban, hanem érzésekben

Szombaton ismét életre kelt a Red Hat Yard, ahol a versek iránti szenvedély hívta össze a lelkes közönséget a Harag György Társulat varázslatos rendezvényére. A líra, a képzőművészet, a zene és a gasztronómia harmonikus együttélése festői színekkel tette teljessé az estét, mely lélekemelő élményeket kínált mindazoknak, akik a művészetek világában keresték a szépséget.
Az esemény a Szatmári Magyar Diáktanács kincskereső-versenyének díjátadójával vette kezdetét. A fiatalok már két órával korábban útnak indultak, hogy különféle helyszíneket bejárva irodalmi és költészeti feladatokat teljesítsenek. Az utolsó állomásuk a Red Hat YARD volt, ahol izgalommal várták a verseny végső eredményeit.
Az esemény hagyományainak szellemében, a hivatalos megnyitó keretében Bessenyei Gedő István társulatigazgató verseket olvasott fel, ezzel megnyitva a lehetőséget a résztvevők számára. A kötött programpontok közötti szünetekben a jelenlévőknek lehetőségük volt saját, vagy kedvenc verseik bemutatására, így teret adva a költészet iránti szenvedélynek és kreativitásnak.
A folytatásban a fiataloké volt a szó, a Szamos Diákirodalmi Kör tagjai diákok verseiből, a Felhőfoszlányok című antológiából olvastak fel. Karácsonyi Zsolttal és Nagy Zalánnal, a Halikon irodalmi folyóirat költőivel is találkozhattak a rendezvény résztvevői, őket a társulatigazgató faggatta a kortárs költészetről. Ezt követte az Én Duó (Bertóti Johanna és Páll András) kísérleti zenei fordulatokban bővelkedő, kortárs költészetnapi koncertje. Költői kvíz is várta az esemény résztvevőit, Kovács Zsolt KoZsó kvízmester persze nem csak az irodalmi, hanem a csapatok általános műveltségi ismereteit is felmérte.
Este 8 órától egy felejthetetlen élmény várt ránk, amely nemcsak a fülünkre, hanem a lelkünkre is hatott: Horváth Benji slam-költeményeit a sokszínűen megszólaló gitár kísérte, a Fluidian varázslatos előadásában. Ez a találkozás a zene és a vers varázslatos világát teremtette meg, és a Psychedelic Soul Poetry névre keresztelt produkció született meg. A rendezvény zárásaként Dj Ronco, azaz Telegdy Áron lépett a pult mögé, aki különleges zenei válogatásával koronázta meg a Költészetünk Ünnepét, így varázsolva felejthetetlen záróakkordot az estére.
A rendezvény során a szervezők hűek maradtak a régi szokásokhoz, amely szerint a költők szellemeit az ő kedvenc étkeik ízével idézik fel. Ennek szellemében a résztvevők megízlelhették Petőfi Sándor kedvelt falatját, a töltött tojásos kosarat, amely a költő ízlését tükrözi. Emellett más költők kedvencét, a csirkepörköltet is hortobágyi palacsinta formájában tálalták, valamint édes mézes süteményekkel zárták a gasztronómiai élvezeteket.
A Költészetünk Ünnepe rendezvény keretein belül Farkas Hannelore, Bálint Stefánia és Barbu Dávid, az Aurel Popp Zene és Képzőművészeti líceum tehetséges diákjai, valamint Erdei Máté és Frumen Gergő, a Harag György Társulat színészei, mindannyian József Attila ikonikus Óda című versét választották inspirációs forrásként, hogy egyedi alkotásokat hozzanak létre. Ezek az egyedi művek később árverésre kerülnek, és a befolyt 1100 lej összeg a szervezők által az Asprosam - egyesület a mentális egészségért elnevezésű program támogatására szolgál. Ezzel a kezdeményezéssel nemcsak a költészet iránti tiszteletünket fejezzük ki, hanem egy fontos ügyet is szolgálunk.