Kijárási tilalmat rendeltek el Damaszkuszban | ma7.sk Damaszkuszban rendkívüli kijárási tilalmat vezettek be, melynek célja a közrend és a biztonság fenntartása. A helyi hatóságok a lakosságot arra kérik, hogy tartózkodjanak az utcákon való tartózkodástó

Damaszkuszban kijárási tilalmat vezettek be vasárnap, miután a várost megszálló fegyveres csoportok bejelentették, hogy megdöntötték Bassár el-Aszad elnök hatalmát, aki közel huszonöt éven át vezette az országot.

A kijárási tilalom helyi idő szerint 16 órától hétfő hajnali 5 óráig van érvényben. Antonio Tajani olasz külügyminiszter közölte, hogy milícisták hatoltak be a damaszkuszi olasz nagykövet rezidenciájára, három autót elvittek, de se a diplomatának, se e biztonsági személyzetének nem esett bántódása.

Az olasz nagykövetet ez idő alatt egy védett helyszínre szállították.

Az ANSA olasz hírügynökség a külügyi tárcára hivatkozva arról számolt be, hogy fegyveresek kutatják át a nagykövetségeket és civil szervezetek épületeit Aszad szövetségesei után kutatva. Mindemellett vasárnap reggel ismeretlen fegyveresek megrohamozták és feldúlták Irán damaszkuszi nagykövetségét.

A reggeli órákban valószínűleg izraeli légicsapások célpontjául szolgált a szíriai főváros Mazzeh kerülete, értesültünk libanoni és szíriai biztonsági forrásokból. Továbbá, helyi hírek alapján feltételezhető, hogy izraeli harci repülőgépek támadták meg a déli Halhala légitámaszpontot is, amelyet a szíriai hadsereg éjszaka evakuált.

A Szuveida városától északra elhelyezkedő bázison jelentős mennyiségű rakéta és lőszer maradt hátra, ami aggodalomra ad okot, hiszen ezek könnyen szélsőséges csoportok birtokába juthatnak.

Két libanoni biztonsági forrás információi szerint az Irán által támogatott Hezbollah síita milícia már szombaton visszavonta erőit Szíriából, miközben a felkelők Damaszkusz irányába indultak. Ezzel párhuzamosan egy török biztonsági forrás arról számolt be, hogy az Ankara által támogatott lázadó csoportok behatoltak Manbidzs városába, amely eddig a Népvédelmi Egységek (YPG) kurd milíciájának irányítása alatt állt, az ország északi részén.

Az YPG-t Törökország terrorszervezetnek, a Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) szövetségesének tekinti, de a szervezet az Egyesült Államok és nyugati szövetségesei kulcspartnere volt az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni küzdelemben Szíriában.

- Tedd különlegessé a mondandódat! - kérte a török hivatalnok. Oroszország értesítése szerint Bassár el-Aszad lemondott elnöki tisztségéről, és távozott az országból.

Related posts