Az országban tapasztalható károk közül a jégverés és a vandalizmus mértéke továbbra is aggasztóan magas, sőt, a helyzet nem mutat javulást.

Tavaly a viharok sokkal enyhébb hatást gyakoroltak, mint az azt megelőző két év bármelyikében.
Akárcsak az elmúlt években, az Allianz Hungária Zrt. 2025 elején is számvetést készített az előző év lakóingatlanokat érintő káreseményeiről. Azok után, hogy a 2023-ban - nagyrészt a viharos nyárnak köszönhetően - a biztosító több mint százezer káresetet regisztrált lakóingatlannal összefüggésben, 2024 egész visszafogottnak bizonyult: a károk darabszáma és a kifizetések összege is lényegesen kedvezőbben festett, mint egy évvel korábban.
Több mint 20 százalékos javulás mutatkozik a káresetek számában 2023-hoz képest, de a 85 ezer körüli darabszám a 2022-es eredménytől is csaknem 10 ezerrel marad el. A darabszámok csökkenése természetesen hatott a kárkifizetésekre is: az Allianz összeségében 18 százalékkal kevesebbet fizetett ki ezekre a biztosítási eseményekre tavaly, mint 2023-ban.
Ebben nagy szerepe van annak, hogy míg az év eleji viharszezon mindkét megelőző évben komoly pusztítást vitt végbe, 2024 elején nem kellett nagy viharokkal számolnunk. Ebből adódóan tavaly februárban 2023 második havához képest 45, 2022 februárjához képest pedig 34 százalékkal kevesebb káreset történt.
A 2024-es év zökkenőmentességét csupán a június hónap zavarta meg, amikor a káresemények száma drámaian megugrott, elérve a havi átlag kétszeresét. Ez a szám 2023 júniusához képest 20, míg az egy évvel korábbihoz viszonyítva 34 százalékos növekedést mutatott. A károk többsége viharos időjáráshoz köthető, különösen a viharok, jégverések, beázások, felhőszakadások és a villámcsapások indukált hatásai voltak a legjelentősebbek. Például a jégverés okozta károk száma nyolcszorosára, míg a felhőszakadás következtében keletkezett károk száma hatszorosára nőtt a havi átlaghoz képest.