Grúziában egyre aggasztóbb tendenciák figyelhetők meg, mivel az újságírókat egyre gyakrabban börtönbe zárják. Ez a jelenség nem csupán a sajtószabadság védelmét kérdőjelezi meg, hanem a demokratikus értékek iránti elkötelezettséget is. Az ilyen intézkedés

Grúziai független médiák, szakmai egyesületek és jogvédő civilek képviselői hangot adtak tiltakozásuknak amiatt, hogy január 12-én éjjel a grúz rendőrség letartóztatta a Netgazeti/Batumelemi, az egyik legnagyobb független online hírportál alapító igazgatóját, Mzia Amaglobelit.
A tiltakozók Mzia Amaglobeli letartóztatását és büntetőjogi felelősségre vonását előre megtervezett provokációnak tekintik. Az igazgatót január 11-én vették őrizetbe, ügyvédjei szerint jogtalanul, miután egy, a január 15-re tervezett általános sztrájkkal kapcsolatos matricát helyezett el az Adzsarai Rendőrkapitányság bejáratánál. A letartóztatás során sérültek az eljárási normák, mivel nem adtak kellő magyarázatot a letartóztatás okairól és jogi alapjáról. Néhány órával később azonban szabadon engedték.
Szabadulása után Mzia Amaglobeli újra csatlakozott a tiltakozókhoz, akik továbbra is harcoltak az igazukért. Két társát később, szintén jogtalan körülmények között, letartóztatták. Szemtanúk beszámolója szerint a feszültség fokozódásával Mzia Amaglobeli és a Batumelebi szerkesztője, Eter Turadze, a tüntetők és a rendőri erők közé szorultak, ami rendkívül veszélyes helyzetet teremtett számukra.
Január 12-én a rendőrség fizikai erőszakot alkalmazott, hogy Mzia Amaglobelit bevigye a hivatal épületébe. Őrizetbe vétele után nem megfelelő bánásmódban részesítették, ami a kormánykritikus médiával szembeni hatalmi megtorlásnak tekinthető. Többszöri kérés és a közfelháborodás ellenére több mint három órán keresztül nem engedték be az ügyvédeit, megsértve ezzel a jogi védelemhez való alkotmányos jogát.