Kiss László, a III. kerület polgármestere, letartóztatásának időtartamát három hónappal megnyújtották.
Újabb alkalommal hosszabbították meg Kiss László, Óbuda polgármesterének letartóztatását - értesült a 24.hu.
Kovács Katalin, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője a portálnak az üggyel kapcsolatos megkeresésére azt mondta, hogy a bíróság bűnismétlés és bizonyítás veszélye miatt további három hónappal, május 16-ig hosszabbította meg a polgármester letartóztatását. A végzés a fellebbezés miatt nem végleges.
Kisst tavaly augusztus 14-én vették őrizetbe, miután korrupciós bűncselekmények gyanúja merült fel vele kapcsolatban. Két nappal később a bíróság elrendelte a letartóztatását, amelyet aztán folyamatosan meghosszabbítottak. Most, hogy a politikus fél éve rács mögött tölti az idejét, ma személyesen hallgatták meg a bíróságon.
A polgármestert vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása bűntettével, valamint más bűncselekmények elkövetésével gyanúsítja a nyomozó ügyészség. A DK szerint viszont Kiss politikai leszámolás áldozata lett.
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata hivatalos közleményben fejezte ki álláspontját a letartóztatás meghosszabbításával kapcsolatban. A közleményben hangsúlyozták, hogy az ügyészség érvelése szerint létezik a tanúk befolyásolásának, a bizonyítékok eltüntetésének és a bűnismétlés veszélye. Az ügy egy 2021-ben indult nyomozás része, amelynek során újabb nyomozati cselekményekről nem érkezett információ, és új gyanúsítást sem fogalmaztak meg. A fél év alatt a polgármester vallomását egyetlen alkalommal sem kérték, ami kérdéseket vet fel az ügyészség eljárásának átláthatóságával kapcsolatban. Különösen zavarba ejtő, hogy mit nem sikerült kideríteni ebben az időszakban, és mi indokolhatja az újabb három hónapos hosszabbítást – áll a közleményben.
Úgy fogalmaztak: a nyomozást ugyanaz az ügyészség végzi, amely azt állította, hogy "nem tudja, ki Tóni, Barbara és Ádám", "amely hagyta, hogy a Völner-Schadl-ügyben 85 millió forint kenőpénz elfogadásával gyanúsított Völner Pál volt igazságügyi államtitkár mindvégig szabadlábon védekezzen, a Parlamentbe bejárjon, szavazzon, a fizetését, költségtérítését megkapja", "ahogy lehetővé tette azt is, hogy az 1,4 milliárdos csalással vádolt Simonka György volt fideszes képviselő se kerüljön letartóztatásba, még azután sem, hogy megpróbált tanúkat megvesztegetni, amivel még le is bukott".