Eltűnhetnek a YouTube legbosszantóbb és agyatlan videói.

A YouTube vezetősége lépéseket tesz annak érdekében, hogy megfékezze a mesterséges intelligencia által generált videók robbanásszerű terjedését, amely már elképesztő mértékeket ölt.

Csak egy pillantást kell vetni bármelyik közösségi média videós hírfolyamára, és azonnal szembetűnik, hogy a mesterséges intelligencia már régóta dominálja ezt a területet. Jogosan merül fel a kérdés: vajon nem inkább mesterséges unintelligenciának nevezhető ez a jelenség? Az automatizált módon gyártott, hamis tartalmú videók ugyanis a vizuális szemét legrosszabb fajtáját képviselik.

Üresek, színvonaltalanok, és lassan már unalmasak is. Az elején még szórakoztató volt látni a víziló hátán városban flangáló nyugdíjasokat, meg a betépett, kikerekedett szemű jetiket, de ma már mindenhol ezek az alakok tűnnek fel. A legfrusztrálóbb talán a sorozatgyártás, aminek köszönhetően a kreativitás teljesen eltűnt a képből.

A MI jelenlegi állapota azt mutatja, hogy a megfelelő szoftverek segítségével havonta csupán néhány dollárért képes mindent automatizálni, az ötleteléstől kezdve a videók elkészítésén át egészen a feltöltésig. Ennek eredményeként tömegével áramlanak a különböző platformokra ezek a tartalmak, és már a YouTube vezetősége is észleli, hogy ez a tendencia nem kedvező irányba mutat.

Természetesen nehéz döntés elé állítani azt a bizonyos aranytojást tojó tyúkot, amelynek létrejöttében részben ők is részt vettek. Ezek az agyunkat lecsapoló tartalmak ugyanis hozzák a kívánt kattintásokat, nézettséget, és ennek következtében a hirdetési bevételeket is. Ezért inkább óvatos lépéseket tesznek, mintsem drasztikus megoldásokhoz folyamodnának. A YouTube pedig változtat az irányelvein, hogy csökkentse a tartalomkészítők bevételi lehetőségeit az ilyen típusú videók esetében.

Teljesen érthető a körültekintés, hiszen akadnak olyanok, akik valóban innovatív elképzeléseket valósítanak meg a képgeneráló szoftverek segítségével. Ők hosszú órákat szánnak arra, hogy a fejükben megfogalmazódott víziót életre keltsék.

Rene Ritchie, a YouTube szerkesztőségi vezetője egy videóban hangsúlyozta, hogy a július 15-én érkező változás csupán egy "kisebb frissítése" a már meglévő monetizációs szabályoknak, amelyek már eddig is megkövetelték, hogy az alkotók jelentős hozzáadott értéket tegyenek a mások által készített, felhasznált tartalmakhoz.

A legfontosabb a minőség: ha egy tartalom valóban eredeti és hatékony, akkor az akár mesterséges intelligencia segítségével is létrejöhet. A célunk, hogy megakadályozzuk a silány, értéktelen videók özönlését.

Ritchie szerint az új megfogalmazás "segít jobban azonosítani a tömeggyártott vagy repetitív" anyagokat."Az ilyen típusú tartalmak már évek óta nem jogosultak bevételszerzésre, és a nézők is gyakran egyszerű spamnek tekintik őket" - tette hozzá.

Related posts