Az utcán megjelenő politika gyakran a perifériára szorul. | ma7.sk

Azt gondolta volna az ember, hogy az amerikai elnökváltás után szebb napok jönnek Magyarországon, de Szlovákiában is, mivel a konzervatív látásmód és értékképviselet összeköt minket. Talán pont emiatt találták meg bizonyos európai hatalmi erők ezt a két kis európai országot, hogy a jelenlegi kormányaik megbuktatásával szűkítsék az amerikai politikai mozgásteret Európában.
Az Európai Bizottság elszörnyülködve tapasztalja lépten-nyomon, hogy Orbán Viktor és a nézeteiben hozzá csatlakozó, oldalvizén evickélő Robert Fico milyen közel kerültek a beiktatott új amerikai elnökhöz. Ez ellen tenni kell valamit, a Trump-Orbán kapcsolat nem lehet meghatározó jelentőségű az európai nagypolitikában! A patrióták amúgy is egyre népszerűbbek Európában, hát még egy ilyen erős amerikai hátszéllel ki tudja, hova jutnának? Magyarország az amerikai elnök hivatalba lépése óta nem elszigetelt, kiszorított, hanem visszatért a történelem főutcájára, "a nyugati világban mi vagyunk a többség" - mondta Orbán Viktor magyar miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt Magyarország! című műsorában pénteken. Hozzátéve azt is, hogy Washingtonban ugyan már megtörtént a váltás, de Brüsszelben még nem, ott még a munkát el kell végezni, ott még lázadni kell, mert egyébként a brüsszeliek ránk fogják erőltetni azokat a dolgokat, amelyeket Amerikában éppen megszüntet az amerikai elnök.
A brüsszeli forgatókönyv tehát jól ismert! Azonnali lépésekre van szükség a lázadók, valamint Magyarország és Szlovákia ellenszerének megtalálására! Először is, ki kell választani az új vezért, akinek sürgősen növelnie kell a népszerűségét. Magyarországon a szakértők szerint Magyar Péter tűnik a legalkalmasabb jelöltnek. Ő egy ambiciózus, gátlástalan figura, aki nem ismer se családot, se hazát, csupán a hatalom megszerzésére fókuszál. Szlovákiában pedig bőven akad hasonló a politikai ellenzékben: a Korčokok és Šimečkák sokasága közül könnyedén választhatunk. Ezt követően sürgősen előrehozott választásokat kell követelni, hogy bizonyítsuk, készen állunk a kormányváltásra. Szlovákiában amúgy is labilis a parlamenti többség, így sorozatos tüntetésekkel lehet megingatni a kormányt, s talán átállítani néhány képviselőt is a kormánypártból. Ennek a módszernek itt már megvan a hagyománya.
Nem meglepő, hogy Szlovákiában és Magyarországon szinte egy időben megjelentek a destabilizációs kísérletek...
Nemrégiben Magyarországon országos bombariadó történt az iskolákban, egy aggasztó elektronikus levél következtében. A levélben az állt: "Minden alkalommal, amikor elhagyjátok otthonaitokat, tudatában vagytok, hogy talán soha nem tértek vissza. Budapest utcáit már sokáig áztatja a polgárok vére, és az épületek az általunk használt robbanóanyagok erejétől omlanak össze." Ezzel a fenyegetéssel csütörtökön sok ezer diák, tanár és szülő szembesült. A bombariadó több száz iskolát érintett, és a helyzet rendkívül feszültté vált. "Ez nem csupán fenyegetés. Ez egy ígéret. Ez Allah akarata" - zárták le üzenetüket a fenyegetők.
Mit is jelent mindez valójában? Provokáció, fenyegetés, esetleg zsarolás? Talán a kormány számára egy újabb lehetőség arra, hogy megvédje magát? Vagy csupán egy válasz Magyar Péter legújabb álhírére, amely szerint a megbuktatott szír elnök egy titokzatos repülőgéppel érkezett Magyarországra a tavalyi év végén? Érdekes módon, a hamis információ megjelenése után december 15-én Párizsban bombafenyegetés érte a magyar nagykövetséget...
A magyar titkosszolgálat mindenképpen kezdeményezte a kapcsolatfelvételt a szlovák kollégákkal, hiszen a szomszédos országban tavaly hasonló fenyegetések merültek fel, amelyeket a hatóságoknak kezelnük kellett.
Jelenleg a szlovák titkosszolgálat sem élheti meg a könnyed napokat! Sorozatos kibertámadások célkeresztjébe került a kataszterhivatal és az Általános Egészségbiztosító. Csütörtökön rendkívüli biztonsági tanácsot hívtak össze, miután Robert Fico miniszterelnök szerdán titkosszolgálati forrásokra hivatkozva figyelmeztetett egy olyan "szakértői csoport" létezésére, amelynek szándéka az ország alkotmányos rendjének megingatása, és mesterségesen gerjesztett események révén a kormány lemondásának kikényszerítése.
A miniszterelnök véleménye szerint ez a "szakértői csoport" szoros kapcsolatban állt a georgiai tüntetésekkel, és aktívan részt vettek az ukrajnai Majdan-forradalom történéseiben is. Szóval nem épp kezdőkről van szó!
Hát, itt az ideje előásni a régi, jól működő Majdan-receptet, amely Ukrajnában komoly hatásokat gyakorolt, és amelynek véres következményei még mindig érződnek!