Amerika kapcsolatokat alakított ki egy szír lázadócsoporttal, amelyet hivatalosan terrorszervezetnek minősít.

Antony Blinken amerikai külügyminiszter az Európai Unió, Törökország és számos arab ország képviselőjével tárgyalt Szíria jövőjéről Jordániában, azonban a találkozón Szíriát senki sem képviselte. Az arab országok aggódnak, nehogy egy "új Líbia" jöjjön létre Szíriában, miközben Izrael újabb légicsapásokat mért a közel-keleti államra.
Az Egyesült Államok közvetlen kapcsolatokat alakított ki a szíriai HTS milíciával, miután Bassár el-Aszadot elűzték és a hatalom átvételére került sor. Antony Blinken nyilatkozata szerint ezt a lépést főként Austin Tice, az amerikai újságíró eltűnése miatt tették meg. Érdekes módon, bár az Egyesült Államok a Hayat Tahrir al-Sham iszlamista csoportot terrorszervezetnek minősíti, a kapcsolatfelvétel szükségessége felmerült. A BBC számolt be erről a fordulatról.
Az amerikai külügyminiszter Jordániában tartott sajtótájékoztatót, miután megbeszéléseket folytatott több arab ország, Törökország és az Európai Unió képviselőivel Szíria jövőjéről. A résztvevő országok tisztviselői egyetértettek abban, hogy támogatják a békés átmenetet Szíriában, míg a jordán külügyminiszter hangsúlyozta, hogy a regionális hatalmak elkötelezettek amellett, hogy megakadályozzák Szíria káoszba süllyedését. Érdekes megjegyezni, hogy a HTS (Hayat Tahrir al-Sham) képviselete ezen a találkozón hiányzott.
Fuad Husszein, Irak külügyminisztere, aggodalmát fejezte ki az ország jövőjével kapcsolatban. Kiemelte, hogy nem szeretnék, ha Irak sorsa egy újabb "Líbiához" hasonlóan alakulna, utalva a Moammer Kadhafi leváltása után bekövetkezett zűrzavarra. Hakan Fidan, a török külügyminiszter, azt hangsúlyozta, hogy a meglévő szíriai intézményeket meg kell tartani, majd ezeket a szerkezeteket reformálni szükséges a stabilitás érdekében.
Soha nem szabad megengedni, hogy a terrorizmus kihasználja az átmeneti időszakot. Össze kell hangolnunk az erőfeszítéseinket, és tanulnunk kell a múlt hibáiból
Fidan a találkozó után megjegyezte, hogy a szíriai rendezvényen nem jelentek meg Irán és Oroszország képviselői, akik hagyományosan támogatják az Aszad-rezsimet. Ezzel szemben nyolc arab ország képviselője jelen volt, egyetértve abban, hogy meg kell őrizni Szíria egységét. Miközben a diplomáciai tárgyalások zajlottak, Izrael tucatnyi légitámadást hajtott végre Szíria ellen, ami aggodalmat keltett az ENSZ főtitkárában, aki súlyosnak nevezte a zsidó állam légiakcióit.