A veszélyek korában élünk, ahol a jövőnk alakulása folyamatos kérdéseket vet fel. Nemrégiben lakossági fórumot rendeztek Ukrajna uniós csatlakozásának témájában, amely számos érdeklődőt vonzott. A rendezvényen a résztvevők megoszthatták véleményüket és ag

Szerda este Izsák városában rendezte meg a Fidesz-KDNP országjáró fórumsorozatát, ahol Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke és V. Németh Zsolt, az Energiaügyi Minisztérium víziközmű-ágazatért felelős államtitkára osztotta meg gondolatait a helyiekkel. A találkozó középpontjában Ukrajna uniós csatlakozási kérelme állt, amelyről mindkét politikai vezető részletesen kifejtette álláspontját, hangsúlyozva a téma fontosságát és a lehetséges következményeket.
A Táncsics Mihály Művelődési Ház zsúfolásig megtelt érdeklődőkkel, akik feszülten figyelték az államtitkár beszédét. Az előadás középpontjában Ukrajna uniós csatlakozási kérelme állt, amely sokak számára fontos téma. Az államtitkár ezt követően bemutatta a Voks 2025 elnevezésű szavazás részleteit is, amely a jövő politikai táját formálhatja. A beszéd végén a hazai vízgazdálkodás aktuális eredményeire is kitért, hangsúlyozva a terület fontosságát a fenntartható fejlődés szempontjából.
A kihívások és fenyegetések idejét tapasztaljuk.
A rendezvényen először Lakatos Tamás, Izsák polgármestere köszöntötte a vendégeket és a lakosságot. Elmondta: a veszélyek korát éljük, árvizek, belvizek, madárinfluenza, aszály és Brüsszel. Ezek mind-mind sújtják a magyarok életét. Éppen ezért fontos a közös gondolkodás, a magyar érdekek védelme.
Ezt követően Lezsák Sándor egy rövid, de tartalmas beszédet mondott, amelyben hangsúlyozta V. Németh Zsolt kiemelkedő munkáját. Az államtitkárt 1988 óta ismeri, és pályafutását végigkísérte, még a legnehezebb időkben is támogatták egymást. Bizalma V. Németh Zsolt iránt töretlen, és ennek tükrében erős reménnyel tekint a vízpótlás ügyének sikeres rendezésére is.
Ukrajna uniós csatlakozási kérelme állt a középpontban.
A fórum kiemelkedő előadását V. Németh Zsolt államtitkár tartotta, aki részletesen kifejtette Ukrajna uniós csatlakozásának terveit, valamint a kormány álláspontját ezzel kapcsolatban. Kiemelte, hogy most van itt az idő, hogy közösen lépjünk fel, és a Voks 2025 keretein belül erős mandátumot adjunk a kormánynak a magyar érdekek védelmére. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy Ukrajna gyorsított uniós csatlakozása számos szempontból kedvezőtlen hatással lehet Magyarországra. Olyan döntés küszöbén állunk, amely belerángathat minket egy visszafordíthatatlan helyzetbe. A jövő generációk is meg fogják tapasztalni ennek a következményeit. Szükséges, hogy részt vegyünk a döntéshozatalban, és ne hagyjuk, hogy a mi érdekünket figyelmen kívül hagyják.
Brüsszel ismét egy kockázatos irányba tart. Eddig három kulcstémában - migráció, gender és háború - világossá vált, hogy Magyarország előrelátó és felelősségteljes megközelítéssel rendelkezik. Az országunk által hozott döntések, különösen a migrációs válság kezelése terén, példásak: a kerítések megépítése, amelyet azóta számos más ország is mintaként követett, jól mutatja, hogy helyes úton járunk.
Súlyos következményekkel járna
Jelenleg az Európai Unió sürgős lépéseket tesz Ukrajna csatlakozásának előmozdítására. Ennek azonban súlyos következményei lehetnek számunkra, több területen is, például a mezőgazdaság, élelmiszerbiztonság, egészségügy, biztonság, munkaerőpiac és nyugdíjak terén. Óvatos becslések szerint a háború eddig már 2 és félmillió forintnyi terhet rótt a magyar családokra, figyelembe véve a magas inflációt, az emelkedő energiaárakat és a különböző szankciók hatásait. A konfliktus folytatása és Ukrajna uniós tagsága további milliókat jelentene a költségvetésünknek. Ezért kiemelten fontos, hogy a magyar állampolgárok részt vegyenek a Voks 2025 kérdőív kitöltésében, és kifejezzék véleményüket Ukrajna uniós csatlakozásával kapcsolatban. Az államtitkár hangsúlyozta: az unióban nem az európai, hanem ukrán érdekeket képviselnek, ami ellentmond a feladatuknak, és ez a helyzet a magyarokat is veszélyezteti. E tekintetben a Tisza Párt is hozzájárul a problémák fokozódásához Magyarországon.