A Netflix új sorozata valósággá változtatta a Tindert: az emberek a szerelem nyomában jártak, ám helyette csak a gőg és a csalódás várta őket.

A Netflix legújabb műsora egy izgalmas fordulatot hoz a társkeresés világába, hiszen egy népszerű YouTube-formátumot ültetett át a képernyőre, ráadásul élő közvetítés keretein belül. A Pop the Balloon Live című show-ban hétköznapi nők és ismert férfiak próbálnak rátalálni a szerelemre, miközben egy lufi jelzi a döntéseiket egymással kapcsolatban. Ha valaki úgy dönt, hogy kipukkasztja a lufit, azzal egyben véget vet a kapcsolatuknak, de ha a lufi sértetlen marad, lehetőségük nyílik arra, hogy jobban megismerjék egymást – így talán az igaz szerelmet is felfedezhetik. Izgalmas és drámai pillanatok várnak ránk, ahogy a résztvevők a szerelem, a kockázat és a váratlan fordulatok tengerében navigálnak!

Április 11-én debütált a Netflixen egy izgalmas új reality műsor, a Pop the Balloon LIVE, amely a YouTube videómegosztó platform inspirációjára készült. A műsorban a hétköznapi szinglik mellett olyan "veterán" celebek is feltűnnek, akik már korábban is megörvendeztették a nézőket a valóságshow-k világában. Bár a magyar közönség számára talán nem annyira ismertek, az Egyesült Államokban már sikeres karriert futottak be különféle reality műsorok által. A lufikkal teli társkereső produkció házigazdája Yvonne Orji, humorista és színésznő, akit a Bizonytalan című sorozatból ismerhetünk, és aki már több önálló estjét is bemutatta a streaming szolgáltatók kínálatában.

A műsor különleges dinamikával zajlik, hiszen mind a nyolc hölgy kezében egy színes lufi kap helyet, amelyet bármikor kipukkaszthatnak, amint meglátják a soron lévő férfit. Az indokok széles spektrumot ölelhetnek fel: akár egy nem tetsző öltözet, vagy éppen a férfi megjelenése is elég lehet ahhoz, hogy a hölgyek azonnal döntsenek. Első pillantásra úgy tűnhet, hogy a női döntések dominálnak, de a helyzet nem ilyen egyszerű. Ha egy hölgy lufija épen marad, de a férfi nem találja vonzónak, ő is jogot formálhat a ballon kipukkasztására. A feladat Orjira hárul, aki gondoskodik arról, hogy a résztvevők mélyebb megértést nyerjenek egymásról. Kérdéseivel nemcsak a férfiakat, hanem a nőket is ösztönzi a nyitottabb gondolkodásra. Vannak olyan hölgyek, akik azonnal a külső alapján döntenek, és az első benyomás alapján kipukkasztják lufijukat, míg mások inkább megfontoltak, és várják a lényeges információkat, mielőtt cselekednének. Így minden egyes találkozás egy újabb lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők felfedezzék a vonzalom bonyolult világát.

A hölgyek 20 és 35 év közötti korosztályt képviselnek, és sokszínűségük kiemelkedő: közöttük találhatunk fehér, afro-amerikai, ázsiai és arab hölgyeket is. Mindannyian saját érdeklődési körrel és szakmai háttérrel rendelkeznek, így a férfiak nyolc teljesen eltérő karakterrel ismerkedhetnek meg. A műsorban az alábbi neves személyiségek is feltűnnek:

Az első adásban Johnnyt és Chase-t ismerhették meg a hölgyek. A gyors és határozott döntések társkereső műsorát ugyanakkor egy dinamikus, de közben mégis rendkívül szétszórt epizód indította, amiben inkább ripacsságot tapasztalhatott a néző, semmint ismerkedést. Lelőjük a poént, nem talált párra senki az első részben. Megismerhettük a hölgyeket, akikről kiderült, hogy rendkívül magas elvárásaik vannak a férfiakkal szemben, és az sem mindegy, kinek hol kezdődik a hajvonala. Az epizódban gyakorta tapasztalhatott a néző egyfajta feszültséget a hölgyek és potenciális hercegeik között, pláne akkor, ha az illetőnek túlzottan magabiztos, már-már nőgyűlölőbe hajló megjegyzései voltak (mert bizony voltak).

Néhány esetben fordult elő, hogy már éppen match szituációba került volna egy férfi egy nővel, amikor a férfi közvetlenebb és mélyebben szántó kérdést tehetett fel potenciális partnerének. Például, hogyan definiálná a szerelmet és mit gondol, mi a dolga a nőnek egy kapcsolatban. A válaszok többnyire lehangolták a férfiakat, vagy a hölgy gondolta meg magát, és az utolsó pillanatban pukkasztott.

Az már a legelső részből egyértelművé vált, hogy egymás megalázása és kellemetlen helyzetbe hozása nincs megtiltva a szingliknek. Gondolkodás nélkül szálltak bele egymásba, a kinézettől kezdve egészen a foglalkozásig mindenre volt megjegyzésük. A műsor negyedénél már azt lehetett érezni, hogy inkább kirakatnézegetés folyik, nem társkeresés. A nőknek minden lufidurranás után meg kellett magyarázniuk, miért döntöttek úgy, hogy nem adnak esélyt az adott férfinak, néhányuk azonban esetenként nem is tudott mit mondani, mondvacsinált indokokkal operált, holott bemutatkozását azzal kezdte, hogy nyitott és nagy reményekkel érkezett a műsorba.

Nyilvánvaló a nézők, és a szereplők számára is, hogy a műsorban villámrandi szituációkba keverednek a résztvevők, így nem teljesen valósághű az a kép, amit a másikról kapnak. Ennek ellenére sem igazán akartak esélyt adni egymásnak, mivel mindkét nemnek egyaránt rendkívül magas elvárásai voltak, és nem tűntek kompromisszumkésznek. Ráadásul arról sem győződhetett meg a néző, hogy ők maguk tudják-e, mit is várnak el pontosan jövendőbelijüktől vagy általánosságban az élettől.

A mini reality sorozatnak összesen öt epizódja lesz, így még négy héten keresztül élvezhetjük a lufik pukkanását. Felmerül a kérdés: vajon születhet-e valami értékes vagy érdekes ebből a premier után?

Május közepéig fény derül arra, vajon az élőszereplős Tinder-műsorból valóban el lehet-e lépni a valóság kapuján, és vajon a képernyőn túli életben is vár-e boldog befejezés a szerelmi történetekre, amelyek a hétköznapok szürkeségében bontakoznak ki.

Related posts