A kecskeméti fiatal tehetség, Farkas Bianka, elnyerte a legjobb animációs film díját az országos fesztiválon, ezzel kiemelkedve a többi induló közül.

A Vas vármegyei Vépen idén már 21. alkalommal került megrendezésre a VAS-FILM versenyprogram, amely során összesen 35 film kapott helyet a versenyben, míg húsz alkotás az információs, versenyen kívüli szekcióban várta a közönséget. Az április 25-26-án zajló rendezvényre az ország minden szegletéből, sőt, a határon túli magyar filmesektől is számos érdekes film érkezett. A szakmai zsűri elnöki posztját Helstáb Martin, a Luis Buñuel-emlékdíj büszke tulajdonosa, filmrendező és forgatókönyvíró töltötte be, míg a zsűri tagjai között találhattuk Dombai Dórát, filmesztétát, Kolozsi Lászlót, író-forgatókönyvírót és egyetemi tanárt, valamint Németh Andreát, drámapedagógust. Az esemény zárásaként három fődíjat és számos egyéb szakmai elismerést adtak át a legkiemelkedőbb alkotásoknak.

Farkas Biankának két filmje is a hivatalos versenyprogramba került, animációs filmek közt az "Irma álma szerdán" című 4 perces, kollázs és rajzolt technikájú kisfilm szerepelt. Az élőszereplős játékfilmek közt pedig a "Virágnyelven" című humoros 3 perces mű képviselte magát.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen első éves animáció szakos hallgatója már régóta a jártas a filmes közegben, "Szelekció" című kisfilmje számos filmfesztiválon megfordult, valamint édesapja az Aurorafilm Kecskemét Filmműhely sokszorosan díjnyertes író-producere, Farkas András Attila. ( https://hiros.hu/muzsa-tul-van-az-50-dijon-a-cafe-marylin/ )

Az április 26-án tartott díjátadón Helstáb Martin, a Warner Bros Stúdióból hazaköltöző zsűrielnök az nagydíj átadása előtt méltatta Farkas Bianka munkásságának sokszínűségét, hogy a legmagasabb színvonalon képes animációs és élőszereplős filmben is megnyilvánulni. Kiemelte az "Irma álma szerdán" érzékenységét és kifinomult médiumhasználatát, amivel az animációban egy szürreális, lelki folyamatokat feldolgozó világot tudott teremteni. A kisfilm legközelebb a Savaria Filmszemlén lesz látható szombathelyen, majd a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál programjában, de az ország egyik legjelentősebb kisfilmes fesztiválján, a BUSHO-n is hivatalos versenyprogramba került.

Related posts